//VÍKENDOVÝ TIP PRO DĚTI: Naučte se animovat s tvůrcem oblíbeného večerníčku Krysáci

VÍKENDOVÝ TIP PRO DĚTI: Naučte se animovat s tvůrcem oblíbeného večerníčku Krysáci

Animujte s Krysáky je název speciálního workshopu, který bude Divadlo Bolka Polívky hostit poslední únorovou sobotu 29. 2. od 10 hodin. Účastníci programu nahlédnou do tajů filmové animace prostřednictvím oblíbeného večerníčku Krysáci, v němž svůj hlas loutkovým protagonistům propůjčili Bolek Polívka a Jiří Pecha.

Workshopem je provede režisér, animátor, scenárista a výtvarník Cyril Podolský, který je za námět a režii seriálu Krysáci držitelem televizní ceny Elsa 2008. „Přijít mohou všichni, kteří se nebojí učit a hrát si. Kromě Krysáků si principy loutkové filmové animace ukážeme i na připravovaném večerníčku Strašidelný herbář,“ uvedl Cyril Podolský. Děti se poutavou formou (chybět nebudou fotografie ani videoukázky) seznámí s pravidly technologie loutkového animovaného filmu, jeho vznikem a na místě budou moci sledovat animaci profesionální loutky filmovou technikou.

V improvizovaném filmovém ateliéru si základní principy filmové animace také samy vyzkouší. „S filmovým štábem z účastníků workshopu si natočíme vlastní krátký animovaný film. Ten si promítneme na plátno, ale bude ke stažení i na webu Divadla Bolka Polívky,“ upřesnil Cyril Podolský. Interaktivní program v délce 90 minut je určen dětem od 9 do 15 let. K připravovanému večerníčku Strašidelný herbář bude možné si také zakoupit a třeba i nechat podepsat knížku.

Termíny: 29. 2., 25. 4. v 10.00

Ateliér Podolský
Ateliér Podolský je ateliérem trikového filmu se zvláštním zaměřením na loutkovou animaci. Využívá klasické techniky prostorové loutkové animace, počítačových animací ve 2D a 3D prostoru, trikových technik propojujících všechny uvedené techniky a dovolujících propojit je i s živým hercem a reálným prostředím. Díky silnému autorsko-výrobnímu štábu dokáže zpracovat zakázky od prvotního námětu po výsledný master. Klasický animovaný loutkový a trikový ateliér spolupracuje se studii zajišťujícími počítačovou trikovou i animační výrobu i s postprodukčními studii pro střih, zvuk a konečnou kompletaci AVD. Spolupracuje rovněž se studiem grafickým a web-designovým, tato spolupráce zaručuje skutečně komplexní péči o dané zakázky. Ateliér Podolský udržuje vzájemnou exkluzivitu v kooperaci s vybranými výrobními partnery /Fonografik (zvuk), DeSade (2D a 3D), studio Davida Rottera (hudba, zvuk), Quijote Atelier (web, design), Ateliér Ivana Mračka (výtvarná dílna, design).

Jeho zakladatelem je Cyril Podolský, který v roce 1999 úspěšně absolvoval, na Filmové škole ve Zlíně obor animovaný film. Ve Zlíně působil třináct let jako animátor, scénárista a režisér. Po několik let zde přednášel loutkovou animaci pod hlavičkou Filmové školy Zlín a UTB. Za tu dobu vytvořil několik autorských krátkých filmů, hudebních klipů a reklam. Jako animátor se podílel na seriálech Králíci z klobouku, Pat a Mat a Tlučhořovi. Jeho nejširší autorskou prací je seriál večerníčků Krysáci (26 dílů, cca 195 minut).

Zdroj a foto: DBP