//V Brně proběhne mezinárodní festival Serial Killer

V Brně proběhne mezinárodní festival Serial Killer

Koncem září bude v Brně probíhat mezinárodní festival televizní a online seriálové tvorby Serial Killer. Tento už druhý ročník je prvním festivalem tohoto zaměření ve střední a východní Evropě. Díky jedinečnosti se na něj sjíždí nejen návštěvníci z celé republiky, ale i ze zahraničí.

Festival nabídne desítky projekcí, které se budou promítat na několika místech. Mezi hlavními projekčními sály bude opět kino Scala a Divadlo Bolka Polívky. Návštěvníci to tak pro případné přecházení nebudou mít daleko. Serial Killer se uskuteční od 24. do 29. září a v šesti dnech představí to nejlepší z televizní a online seriálové tvorby.

Program je složen ze zajímavých a mnohdy překvapivých seriálových příběhů i postav. „Festival je unikátní příležitostí seznamovat diváky a profesionály s kvalitní televizní tvorbou. Loni mohli diváci v hlavní soutěži a exkluzivní premiéře vidět seriál Most! i s kompletní delegací tvůrců. Shlédli ho deset měsíců před premiérou v České televizi, což je asi nejlepší doklad toho, že zkrátka umíme rozpoznat kvalitu a potenciál,“ uvádí ředitelka festivalu Kamila Zlatušková.

Tento mezinárodní festival pořádaný v Brně budí pozornosti i ve světě. Zájem zahraničí ilustruje vyjádření Evropské vysílací unie (EBU). „Naše organizace Serial Killer podporuje a považuje ho za důležitý hub středoevropské a východoevropské seriálové tvorby. Brno si díky němu rychle získává pozornost mezinárodního televizního průmyslu a rovněž pověst místa setkávání tvůrců, producentů, režisérů i provozovatelů médií. Festival navíc upozorňuje západoevropské, americké i celosvětové distributory, kteří prahnou po silných a originálních příbězích, právě na středoevropskou a východoevropskou tvorbu,“ uvádí předseda televizního výboru EBU a šéfdramaturg švédské televize SVT Markus Sterky, jenž byl jedním z členů mezinárodní poroty loňského ročníku festivalu.

V kostce o festivalu:
• Světové premiéry těch nejlepších evropských seriálů za účasti jejich tvůrců.
• Exkluzivní české premiéry od České televize, HBO nebo MALL.TV.
• V 6 dnech za 1 vstupné máte možnost zhlédnout desítky projekcí na různých místech.

Vstupenky na festival si můžete zajistit už dnes. Nejvýhodnější je koupit si akreditaci v podobě Cinepassu. Díky tomu můžete navštívit desítky projekcí po celou dobu konání festivalu. Plná cena Cinepassu je 460Kč. Organizátoři mysleli i na studenty, seniory a ZTP, kteří mohou pořídit Cinepass za sníženou cenu 310Kč. Více informací a možnost zakoupení akreditací najdete zde: www.serialkiller.tv/akreditace-a-vstupenky.html

Pro více informací o festivalu Serial Killer se můžete podívat na tyto stránky:
WEB: www.serialkiller.tv
FB stránka: www.facebook.com/serialkillbrno
FB událost: www.facebook.com/events/2385981725054877/

Zdroj a foto: Serial Killer