//Unikátní výstava České korunovační klenoty na dosah opět v Brně

Unikátní výstava České korunovační klenoty na dosah opět v Brně

Unikátní výstava ve zcela novém pojetí představuje mistrovskou repliku Českých korunovačních klenotů a původního žezla a jablka Karla IV. Svatováclavská koruna se pomyslně po čtyřech stoletích objeví v původním kompletu. To vše můžete vidět na výystavě na výstavě České korunovační klenoty na dosah v Letohrádku Mitrovských v Brně.

S příběhem klenotů se pojí osudy 22 korunovaných vladařů. Ty jsou představeny exponáty ilustrujícími období jejich vlády (ukázka Řádu zlatého rouna, kopie slavnostních šatů Marie Terezie a korunovačního pláště, replika Pražského Jezulátka, replika Svatováclavského meče, faksimile listin, pečetě a další).

Vstupné: dospělí 150 Kč, senioři a VŠ studenti 120 Kč, SŠ studenti 90 Kč, ZŠ žáci – děti do 15 let 80 Kč, MŠ děti od 3 do 6 let 40 Kč; příplatek za výklad pro skupiny od 25 os.: 15 Kč. Rezervace pouze pro skupiny od 20 os. NELZE PLATIT KARTOU!

Znovu otevřeno: 12. 5. – 28. 6. 2020, út – ne: 10.00 – 16.30 (posl. vstup 16.00)

Slevy ve výši 20%: ZTP nebo ZTP/P (platí obě osoby), držitelé platné denní jízdenky nebo předplatního tištěného kupónu IDS JMK s min. jednou mimobrněnskou zónou, držitelé platné denní vstupenky z VIDA

Zdroj a foto: Letohrádek Mitrovských Brno