//Strážníci zachránili život téměř stoleté ženě a pomohli invalidní seniorce

Strážníci zachránili život téměř stoleté ženě a pomohli invalidní seniorce

Dva dny po sobě brněnští strážníci pomáhali seniorkám, které se dostaly do nesnází.

Strážníci zprostředkovali lékařskou péči téměř stoleté ženě

Jediným stisknutím tlačítka na osobním alarmu si včera navečer přivolala pomoc seniorka z Líšně. Díky svému zapojení do projektu Centra tísňového signálu věděla, že k ní zamíří strážníci vybavení pro tento účel rezervním klíčem od bytu. Hlídka uvnitř našla viditelně nezraněnou, avšak viditelně zesláblou jednadevadesátiletou seniorku, která si stěžovala na žaludeční obtíže. Přivolaní záchranáři ji převezli do nemocnice.

Invalidní seniorka uvázla ve vaně, strážníci využili sílu svých paží

Na tísňovou linku 156 se i vícekrát denně ozývají starší lidé, a to nejen ti, kteří upadnou ve svém bytě a nedokážou vstát. Kvůli komplikacím spojeným se zdravotními či jinými problémy jsou často bezradní. Většinou jim chybí fyzické síly, případně nemají nablízku nikoho, kdo by je ze svízelné situace vysvobodil. Takové případy nechyběly ani během vánočních svátků.

Například ve středu vytočil operační středisko městské policie důchodce ze Starého Lískovce. Přestalo mu náhle fungovat speciální zvedací zařízení umístěné v koupelně a on tak nemohl svoji pohybově indisponovanou manželku vytáhnout z vany. O to se záhy postarala vyslaná hlídka městské policie. Strážníci seniorku silou svých paží opatrně zvedli a usadili ji na invalidní vozík. Protože nebyla zraněná ani si nestěžovala na žádné bolesti, dál už se o ni postaral manžel, který strážníkům za nezištnou pomoc poděkoval.

Zdroj: MPB
Foto: Petr Šedý