//Strážníci ošetřovali seniorku po pádu i silně krvácejícího muže

Strážníci ošetřovali seniorku po pádu i silně krvácejícího muže

Brněnští strážníci včera poskytli hned dvakrát první pomoc v ulicích města. Do příjezdu záchranářů zvládli vše na výbornou.

Jednadevadesátiletá žena se dostala do potíží poté, co včera odpoledne upadla na Palackého třídě a poranila se při tom na hlavě. V tu chvíli si jí všimla pěší hlídka městské policie, která okamžitě přispěchala na pomoc. Do doby, než přijela autohlídka se zdravotnickou brašnou, sehnali strážníci vysílené seniorce od ochotných kolemjdoucích pití a kontrolovali její zdravotní stav. Kolegové následně ženě ránu vydezinfikovali a předali ji zdravotníkům, kteří byli do pár minut na místě. Ti zraněnou naložili do sanitky a převezli na chirurgii.

O dvě hodiny později poskytovali strážníci opět první pomoc, tentokrát ale v Křenové ulici. Že je situace poměrně vážná, napovídala kaluž krve, vedle které stál šestadvacetiletý muž a držel se za prsty na ruce. Krvavé stopy byly i na fasádě domu a strážníci proto okamžitě muži na ránu přiložili obvaz a na místo tlačili, aby krvácení zastavili. Mezi obvazováním muž strážníkům vysvětlil, že si prý zranění způsobil při práci se sklem a rána se mu nečekaně otevřela. O jeho další ošetření se postarali přivolaní záchranáři a strážníci zprostředkovali úklid místa znečištěného krví.

Zdroj a foto: MPB