//Šašek a syn se spolu s dalšími oblíbenými inscenacemi Divadla Bolka Polívky stěhuje na Letní scénu v Brně

Šašek a syn se spolu s dalšími oblíbenými inscenacemi Divadla Bolka Polívky stěhuje na Letní scénu v Brně

Minulý týden se v jihomoravském Mikulově odehrála úvodní představení letošní Letní scény Divadla Bolka Polívky, která se od 22. července přesouvá do Brna. V malebném prostředí Biskupského dvora Moravského zemského muzea čeká na diváky do 3. srpna několik večerů plných divadla a koncertů. Diváci se mohou těšit na inscenace, jakými jsou například Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, Šašek a syn, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, a také koncerty Jana Budaře, Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers i Hany a Petra Ulrychových. Předprodej vstupenek je možný v pokladně divadla a také online prostřednictvím sítě GoOut.

Ti, kteří brněnskou „štaci“ nestíhají navštívit třeba kvůli dovolené, ale nechtějí se ochudit o atmosféru divadla pod širým nebem, si mohou udělat výlet do Slavkova u Brna, kde se na zámeckém nádvoří od 6. do 8. srpna uskuteční závěrečná část Letní scény Divadla Bolka Polívky.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky se v Brně koná od roku 2016, novinkou letošního v pořadí čtvrtého ročníku je rozšíření do mikulovského amfiteátru a areálu zámku ve Slavkově. Hlavní část přehlídky se však tradičně uskuteční na Biskupském dvoře MZM, kde se postupně od 22. července do 3. srpna odehrají představení z repertoáru Divadla Bolka Polívky a jeho tradičních partnerů Divadla Studio DVA, Divadla na Fidlovačce a společnosti StageArtCZ.

Program zahájí představení Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, kdy dojde k jedinečnému propojení herců z brněnské verze inscenace (Bolek Polívka, Pavel Liška, Sara Venclovská) a z verze legendárního Činoherního klubu (Jaromír Dulava, Otmar Brancuzský). V dalších dnech bude pro diváky uvedena Horská dráha s Jitkou Ježkovou a Milanem Kňažkem, Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem, Sex pro pokročilé s Karlem Rodenem a Janou Krausovou nebo divácký hit The Naked Truth – Odhalená pravda. Divadelní program doplní koncert Ondřeje Havelky s jeho Melody Makers a také vystoupení Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory a koncertní zábavná show Jana Budaře.

PROGRAM LETNÍ SCÉNY DIVADLA BOLKA POLÍVKY V BRNĚ (22. 7. – 3. 8.)
22. 7. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
23. 7. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
24. 7. Horská dráha
25. 7. Šest tanečních hodin v šesti týdnech
26. 7. Lordi
27. 7. KONCERT: Hana a Petr Ulrychovi
28. 7. KONCERT: Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
29. 7. The Naked Truth – Odhalená pravda
30. 7. KONCERT: Jan Budař – Seznamme se
31. 7. Sex pro pokročilé
1. 8. Sex pro pokročilé
2. 8. Výjimečný stav
3. 8. Šašek a syn

PROGRAM LETNÍ SCÉNY NA NÁDVOŘÍ ZÁMKU SLAVKOV– AUSTERLITZ (6. 8. – 8. 8.)
6. 8. DNA
7. 8. DNA
8. 8. Šest tanečních hodin v šesti týdnech
Začátky představení i koncertů jsou ve 20.00 hodin. Změna programu vyhrazena.

Zdroj: DBP
Foto: DBP, Jiří Salik Sláma