//Roušky, respirátory, rukavice i dezinfekční gely zakoupí zájemci v automatech umístěných po městě

Roušky, respirátory, rukavice i dezinfekční gely zakoupí zájemci v automatech umístěných po městě

Lidé si od včerejšího dne v Brně mohou zakoupit roušky, respirátory, rukavice a dezinfekční gely ve speciálních automatech. Potřebný zdravotnický materiál tak bude snáze dostupný. Město tím chce podpořit ochranu zdraví veřejnosti.

„V této nelehké situaci vítám všechny možnosti, jak se lidé mohou dostat k ochranným pomůckám, které přispějí ke snížení rizika nákazy. Vytipovali jsme místa pro umístění automatů tak, aby byla dobře dostupná všem obyvatelům města a zároveň aby splňovala technické požadavky pro fungování, jako je například možnost připojení přístroje do elektřiny apod.,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Ochranné potřeby si budou lidé moci zakoupit na Malinovského náměstí u jízdenkového automatu, v Joštově ulici u infostánku, ve vestibulu provozní budovy DPMB na Novobranské 18, na Mendlově náměstí u jízdenkového automatu, na přestupním terminálu MHD Bystrc Zoo, vedle objektu konečné stanice na Merhautově ulici ve Štefánikově čtvrti, u objektu předprodeje jízdenek na Staré osadě, na Ústředním autobusovém nádraží Zvonařka a u autobusového nádraží u Grandu na ulici Benešova. Prověřují se i další možné lokality.

Sortiment produktů bude pravidelně doplňován a aktualizován podle situace na trhu. Zdravotnický materiál touto formou bude prodávat společnost Batist Medical, a. s., ve spolupráci s Pick Up 24 hodin, a. s.

Ochranné potřeby lze zakoupit na těchto místech:
🔹 Malinovského náměstí u jízdenkového automatu
🔹 infostánek na Joštově ulici
🔹 vestibul budovy DPMB na Novobranské 18
🔹 Mendlovo náměstí u jízdenkového automatu
🔹 přestupní terminál MHD Bystrc Zoo
🔹 konečná stanice na Merhautově ulici ve Štefánikově čtvrti
🔹 prodejna jízdenek na Staré osadě
🔹 Ústředním autobusovém nádraží Zvonařka
🔹 autobusové nádraží Grand

Zdroj a foto: MMB