//Rekonstrukce Koupaliště Riviéra se pomalu blíží ke konci! Jak vypadá a kdy se otevře?

Rekonstrukce Koupaliště Riviéra se pomalu blíží ke konci! Jak vypadá a kdy se otevře?

V polovině června se po několika měsících opět otevřou brány brněnské Riviéry, která letos po několika letech prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Opravy začaly hned v září po letní sezóně 2017. Kompletní přestavba bazénového koryta koupaliště byla opravdu nutná, protože docházelo k velkému úniku vody. Tento problém vyřeší nové nerezové vany, které zabrání prosakování vody. Mimo to se návštěvníci mohou těšit i na celkově zrekonstruovaný areál vč. nových atrakcí.

Betonové bazény několik let prosakovaly, unikala z nich voda. „Odborné posudky ukázaly, že úniky prodražovaly provoz o statisíce korun ročně. Proto jsme požádali město Brno o dotaci na rekonstrukci,“ uvedl Martin Mikš, generální ředitel městské společnosti STAREZ-SPORT provozující areál.

Bazény budou mít nerezové vany. Budou obnoveny také bazénové technologie včetně nových filtrů a stěn koupaliště. Součástí modernizace je i nové řešení betonových chodníčků navazujících na nerezové vany.

Návštěvníky zaujme i nový tobogán a skluzavka, které jsou umístěny uprostřed areálu. Na jejich podobu se můžete podívat na aktuálních fotografií, které jsme pro Vás pořídili. Nových atrakcí však bude více. Mimo jiné u zadního hlubokého bazénu najdou návštěvníci lezeckou stěnu a nad hladinou lanové prolézačky.

Otevření nové Riviéry je naplánované na 16. 6. 2018 od 9:00. Více informací Vám ještě sdělíme.

Napsal/a: Tomáš
Zdroj: MMB
Foto: BRNO today