//RegioJet navyšuje počty vlakových spojů do Chorvatska a Slovinska. Od 11. 7. budou spoje jezdit denně

RegioJet navyšuje počty vlakových spojů do Chorvatska a Slovinska. Od 11. 7. budou spoje jezdit denně

RegioJet navyšuje počty vlakových spojů z České republiky a Slovenska do Lublaně a Rijeky – od 11. 7. přidává další 4 spoje týdně v každém směru. Přímé vlakové z ČR a SR do Slovinska a Chorvatska tak bude přes hlavní letní sezónu do konce prázdnin v provozu každý den. Na spojích budou v provozu identické soupravy s kapacitou až 560 cestujících. V Rijece mohou cestující využít návazných autobusových spojů do přibližně třicítky nejoblíbenějších destinací na chorvatském pobřeží. Aktuálně se prodalo přibližně 30 tisíc jízdenek – řada spojů – včetně prvního spoje s odjezdem v úterý, 30. 6. v 17:20 z Prahy hlavního nádraží a ve 21:12 z Bratislavy hl. st. je kompletně vyprodána.

Ceny jízdenek jsou výjimečně nízké – za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb – pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující cenu od 590 Kč / 22 EUR; za lehátko ve spacím voze pak cenu od 790 Kč / 30 EUR.
V ceně jízdenky je vždy zahrnutá zdarma rezervace místa a palubní servis, který cestující dostanou během cesty – včetně kávy a drobné snídaně zdarma, připojení k internetu nebo zábavnímu portálu zdarma a využití dalších palubních služeb.

Vlak pojede jako noční spoj a cestující si mohou rezervovat místo v následujících typech vozů:
Sedačkový vůz Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách – cena za jízdenku od 590 Kč / 22 EUR.
Sedačkový vůz s kupé pro skupiny cestujících – cena za jízdenku od 590 Kč / 22 EUR na osobu.
Spací vůz s lůžkovým kupé pro skupiny i jednotlivce – cena za jízdenku od 790 Kč / 30 EUR na osobu.

Cestující si mohou ještě před odjezdem objednat přes internet občerstvení, které jim palubní personál nachystá při odjezdu spoje. Během cesty si budou moci objednat nápoje a další drobné občerstvení. Ráno před příjezdem do cílové stanice bude cestujícím zdarma podána káva s drobnou snídaní. Souprava vlaku bude mít až 12 vozů s kapacitou 560 míst. Na provozu vlakových spojů spolupracuje RegioJet s Chorvatskými železnicemi HŽ, Slovinskými železnicemi SŽ a maďarskou společnosti Continental Railway Solution.

Zdroj: RegioJet
Ilustrační foto: BRNO today