//Psychologové z Dětské nemocnice pomáhají

Psychologové z Dětské nemocnice pomáhají

Ne každý je připraven současnou epidemiologickou situaci dobře psychicky zvládnout. Situace může být složitá nejenom pro děti, ale i pro rodiče.

Také proto zahájili dětští psychologové z Kliniky dětské neurologie FN Brno a LF MU (Ambulance dětské klinické psychologie) od úterý 24. března 2020 telefonickou a on-line linku (chat) první psychologické pomoci pro děti a rodiče – klienty Dětské nemocnice Brno a to po dobu trvání epidemiologické situace.

Ze strany psychologů půjde zejména o psychickou podporu při zvládání úzkosti, stresu, vyčerpání (obavy z nákazy, prožívání karantény,…). Psychologové proto po prvotním kontaktu udělají základní psychologickou intervenci a případně nasměřují na další odborníky.

„Služba je primárně určena klientům Dětské nemocnice, ale pokud se na psychology obrátí také děti či rodiče odjinud, vyjdeme jim samozřejmě vstříc,“ říká Mgr. Anna Maria Jičínská z Dětské nemocnice Kliniky dětské neurologie FN Brno a LF MU (na fotografii).

Telefonní kontakty
Telefonická linka bude sloužit každý všední den: 8:30 – 11:30; 13:00 – 15:00 hodin. Telefony jsou 775 863 258 nebo 775 863 522.

On-line chat
On-line na chatu: 8 -10 hod.; 15 -16 hod. Odkaz na webové stránky je www.fnbrnoprorodice.cz

FN Brno respektive Klinika dětské neurologie v Dětské nemocnici tímto velice děkuje za bezplatnou realizaci webových stránek marketingové agentuře Justmighty – https://www.justmighty.cz.

Zdroj a foto: FN Brno