//Pro návštěvníky budou zdarma muzea, galerie i koncert vídeňských symfoniků pod širým nebem

Pro návštěvníky budou zdarma muzea, galerie i koncert vídeňských symfoniků pod širým nebem

Open air koncert vídeňských symfoniků v muzejní čtvrti MuseumsQuartier patří k nejnavštěvovanějším akcím, které MuseumsQuartier na programu během letní sezóny má. Návštěvníci se mohou těšit i na volný vstup do muzeí a galerií, které se zapojily do akce „SommerÖffnung“.

Na poslední květnový den si vídeňská filharmonie připravila již tradiční open air koncert v hlavním dvoře muzejní čtvrti MuseumsQuartier v centru Vídně. Letní open air proběhne 31. května od 20:30 hodin, vstup na něj je volný.

Z volného vstupu do muzeí a galerií v MuseumsQuartieru, které jsou zapojeny do akce „SommerÖffnung“, se mohou těšit návštěvníci 13. června od 17 hodin. Akce bude zahrnovat mimořádné prohlídky, vystoupení a například i koncert SWANKSTER feat. J Hoard & Misses U.

Akce v rámci SommerÖffnung
Do akce letního dne otevřených dveří „SommerÖffnung“ se 13. června zapojí například muzea mumok, Leopold muzeum nebo Architektonické muzeum Vídeň a návštěvníkům nabídnou neojedinělý program.

mumok
Muzeum moderního umění mumok zve od 19 hodin na diskuzi s expertkami, která bude probíhat u výstavy „Pattern and Decoration“. Diskutovat budou Gabriella Cram (dramaturgyně a kurátorka), Lisl Ponger (umělkyně) a Mikki Muhr (zprostředkovatelka umění za mumok). Pomocí orientálně vypadajících mozaik, monumentálních koláží, maleb, instalací a performance se feministicky angažovaní umělci a umělkyně snaží vrátit barvu, rozmanitost forem a emoce zpět do umění. Výstava představuje bohatou sbírku sběratelů Petra a Ireny Ludwigových, která je zároveň největší prezentací od 80. let minulého století.

Leopold muzeum
Leopold muzeum si na program připravilo rovněž rozhovor s odborníky, kterého se zúčastní kurátorka Heike Eipeldauer a bývalý profesor dějin umění a vedoucí umělecké sbírky a archivu při Univerzitě užitého umění ve Vídni Patrick Werkner. Diskutovat budou na téma „Kokoschkovo životní dílo – od revolucionáře ke konzervativci?“.

Architektonické muzeum Vídeň
Architektonické muzeum Vídeň nabídne od 18 hodin prohlídku výstavu rakouské architektury ve 20. a 21. století „a_schau“. Ta zahrnuje rozsáhlý přehled o vývoji a historii současné architektury v Rakousku. Od 19:30 hodin se návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku k výstavě „Critical Care. Architektura pro planetu v krizi“, která ukazuje, jak architektura a urbanismus mohou ovlivnit budoucnost a udržet planetu a jejich obyvatele při životě.

Podle ředitele MuseumsQuartieru Vídeň Dr. Christiana Strassera umožnují právě tyto akce zpřístupnit umění a kulturu širokému publiku. „Cílíme tím i na návštěvníky, kteří by normálně na koncert nebo do muzea nešli“, dodává Strasser.

Kompletní program k open air koncertu vídeňských symfoniků a akci SommerÖffung zde. Akce SommerÖffung na Facebooku zde.

Úvodní foto: Matthias Heschl
Foto: Paolo Balsamo, Atanas P.