//Prchající muž vláčel prodavačku po zemi, dopadli ho kolemjdoucí

Prchající muž vláčel prodavačku po zemi, dopadli ho kolemjdoucí

Zásluhu na dopadení podezřelého muže mají tři kolemjdoucí, kteří se v podchodu pod hlavním nádražím stali svědky krádeže.

Mladý muž se u prodejního stánku natáhl po kabelce zavěšené na stojanu a pokusil se s ní uprchnout. Zboží zachránila sedmdesátiletá prodavačka, která mladíka pohotově chytila. Podezřelý se však nezastavil, a tak žena upadla na zem a on ji vlekl za sebou až ke schodišti. Tam se ženě vymanil a nechal ji ležet na podlaze vedle odhozené kabelky. Hned se za ním ovšem vydala trojice svědků.

Jeden z nich šestadvacetiletého podezřelého dostihl před obchodním centrem na rohu Nádražní ulice. Muž se zmítal a snažil se mu vysmeknout. Další dva poblíž stojící muži hlasitým voláním upoutali hlídku městské policie, která právě kontrolovala prostor přestupního uzlu. Podezřelý se uklidnil hned v okamžiku, kdy k němu strážníci přiběhli. Od prodavačky, svědků i dopadeného muže zjišťovali, co přesně se v podchodu odehrálo. Muže potom předali přivolaným státním policistům jako podezřelého z trestného činu a vyšetřovatele informovali, že se obsluze kamer městské policie podařilo případ ze čtvrtečního odpoledne zaznamenat.

Zdroj: MPB
Foto: BRNO today