//Poplatky za vjezd se už za Lužánkami nevybírají. Město situaci dále řeší

Poplatky za vjezd se už za Lužánkami nevybírají. Město situaci dále řeší

V lokalitě Ponava město dlouhodobě řeší majetkoprávní spory s podnikatelem Liborem Procházkou. Z jeho iniciativy zde v minulých dnech začaly být vybírány poplatky za parkování nebo vjezd. Vedení města tento postup považovalo za neoprávněný. Obratem zareagovalo a vyzvalo dotyčné společnosti, aby vybírání peněz ukončily.

„Město Brno zastává názor, že všechny cesty, které jsou součástí pozemků vlastněných městem Brnem, zároveň také patří městu Brnu. Z toho důvodu jsme uvedené aktivity nepovažovali za legitimní a pana Procházku a jeho společnosti jsme písemně vyzvali, aby jich zanechal. Máme zájem na společném jednání, nabídli jsme mu i konkrétní termín,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast majetku Tomáš Koláčný.

Aktuálně jsou všechny přístupové cesty v okolí hotelu Bobycentrum průjezdné bez omezení. „Tento stav jsme osobně zkontrolovali. Situaci budeme nadále monitorovat, aby se osoby nebo zařízení bránící vjezdu neobjevily například v době konání kulturních akcí,“ dodal radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

Poplatky už se nevybírají ani na přilehlém parkovišti. Stále zde ale zůstaly překážky bránící řidičům k vjezdu. Řešením tohoto stavu se vedení města dále zabývá.

Zdroj: MMB
Foto: Cosmopolitan Bobycentrum