//Pod Špilberkem se nově otevřely severní zahrady

Pod Špilberkem se nově otevřely severní zahrady

Návštěvníci mohou nově vstoupit i do severních zahrad špilberského parku. Dnes se tím završila další část úprav spočívající ve výsadbě zeleně a zlepšování cest. Tato část parku vyžadovala investici ve výši 3,5 milionu korun z rozpočtu města a milion z prostředků městské organizace Veřejná zeleň města Brna.

„Nová parková plocha přímo v centru města umožní nový průchod mezi Údolní ulicí a parkem,“ zdůraznil náměstek primátora Martin Ander.

„Park je živý organismus, nekonečný příběh,“ podotkla architektka Eva Damcová, generální projektantka rekonstrukce zeleně v této části města. „Park je nutné stále revitalizovat, aby rozvíjel svou činnost. Proto právě na severní straně má v budoucnu vzniknout i rozárium, základ pro pěstování růží. Každá investice do zeleně navyšuje hodnotu parku,“ dodala.

Severní zahrady přímo navazují na otevřenou zahradu Nadace Partnerství, takže lidé mohou nyní procházet z jejích prostor brankou na severní svah Špilberku.

Úpravy parku pod Špilberkem budou i letos dál pokračovat, a to nejen běžnou údržbou zeleně. Mimo jiné zde přibude 10 nových stromů při příležitosti oslav 100. výročí založení Československa. V oblasti bývalé prachárny pod Špilberkem se plánuje i rekonstrukce studny.

Napsal/a: Tomáš
Foto: MMB, Jonathan Švejk – úvodní
Zdroj: MMB, tiskový serivs