//Vila Stiassni slaví 90 let. Interiéry vily jsou doplněné o kouzlo květinových aranžmá

Vila Stiassni slaví 90 let. Interiéry vily jsou doplněné o kouzlo květinových aranžmá

Vychutnejte si ve dnech od 25. ledna do 3. února 2019 interiéry vily Stiassni doplněné o kouzlo květinových aranžmá. Jedinečně, neopakovatelně a jen pro Vás pečlivě vybraných a aranžovaných týmem floristy Slávka Rabušice.

Květiny a historické interiéry představují dokonalé spojení, neboť nám vnáší život do míst, která již původní obyvatelé opustili. Ve vile Stiassni je navíc záměrně zvolen zimní termín, kdy je krása kvetoucích květin ještě více umocněna nevlídným venkovním počasím.

Pro každý ročník je pečlivě vybíráno téma celé výstavy. První ročník ve vile startoval v roce 2017 s titulem „Kouzlo květin ve 30. letech“, při druhém ročníku „Orchideje ve vile“ jsme si připomněli zálibu paní domu, Hermine Stiassni, v pěstování orchidejí. A co nás čeká letos? „V roce 2019 si budeme připomínat 90 let od dokončení stavby vily Stiassni, a proto nosným tématem letošní květinové výstavy bude připomínka zlatých dvacátých let, doby, kdy po překonání poválečné krize došlo ve většině zemí ke zlepšení životní úrovně a všeobecnému rozkvětu nejen společenského života, a které v případě manželů Stiassni vyvrcholily dostavbou jejich nového honosného domova“, uvedla kastelánka vily Kateřina Konečná. Atmosféru doby bezstarostnosti, radosti a elegance budou reprezentovat veliké a výrazné květy amarylisů v kombinaci s dalšími oblíbenými květinami. Přijměte tak pozvání na mimořádnou výstavu a oslavte s námi 90 let vily Stiassni.

Bude připraven i speciální doprovodný program, který Vás přenese do časů dětství našich babiček a prababiček, kde společně se členy Divadla historie v pohybu Exulis ožije vila Stiassni a návštěvníci si ji tak vychutnají takřka všemi smysly. Více informací na www.vila.stiassni.cz.

Zdroj a foto: Vila Stiassni