//Opravme Česko míří do Brna

Opravme Česko míří do Brna

Akce Opravme Česko míří do Brna. Už 4. května čeká návštěvníky v Centru volnočasových aktivit v Lužánkách den plný opravárenských workshopů a opraváři z webu www.opravarna.cz budou na místě připraveni za rozumnou cenu vdechnout rozbitým výrobkům nový život.

Budou přítomní ověření hobby opraváři i odborní opraváři z naší databáze na oblasti: mobilní telefony, PC, tablety, notebooky, drobné a domácí elektro, šicí stroje (mixéry, toustovače, audio apod..), starší elektro (staré vysavače, gramofony, heligonky a další věci, které odborné servisy už neopravují, ale vy je máte prostě rádi).

Pro neopravitelné výrobky bude na místě box – budou odevzdány k odborné recyklaci společnosti Asekol.

KDY: 4.5.2019, oficiálně začínáme ve 13 hodin, workshopy budou probíhat už dopoledne, pouze pro účastníky
KDE: Centrum volnočasových aktivit, Brno Lužánky – budova uprostřed parku Lužánky, dle počasí buď v sále nebo na nádvoří

PROGRAM:
Od 13:30 – 14:30 h Vás tímto zvu na oficiální zahájení, kde představíme projekt Opravme Česko a novinky v Opravárně. Součástí budou i krátká vystoupení zajímavých hostů.
– Kluci z 3D tiskárny FabLab Brno například představí, jak by mohl 3D tisk pomoci s tiskem náhradních dílů a zachránit tak tisíce a tisíce špatně opravitelných výrobků
– Daniel Vondrouš z neziskové organizace Zelený kruh vůbec poprvé představí výsledky průzkumu opravitelnosti výrobků dle jednotlivých kategorií, na kterém už rok pracuje pod hlavičkou projektu Opravme Česko. Dozvíte se i zajímavosti jako je nejlépe a nejhůře opravitelný výrobek.
– Na konci budou mít novináři možnost popovídat s organizátory projektu a občerstvit se v místní kavárně geniálními slanými quichy či domácí bábovkou.
– Dále je pak možnost popovídat s některým z opravářů a udělat si obrázky přímo při práci
– Zakončení cca. v 18 hodin

Více informací o projektu Opravme Česko: www.opravmecesko.cz
Událost na FB: https://www.facebook.com/events/782175175458396/
O projektu Opravárna: www.opravarna.cz