//Odbornou porotu nejvíce zaujal ohňostroj Norů. Jak rozhodnou diváci?

Odbornou porotu nejvíce zaujal ohňostroj Norů. Jak rozhodnou diváci?

Soutěžní přehlídka ohňostrojů Ignis Brunensis už zná vítěze. Odborná porota ocenila ohňostrůjce ve čtyřech kategoriích. Nejvíce cen si odnesl tým z Norska. Diváci mohou o svém vítězi rozhodovat od soboty 15. června do čtvrtka 20. června.

V soutěži nad brněnskou přehradou se letos utkaly týmy z Norska, Filipín a Portugalska. Hlavní cenu si z 22. ročníku mezinárodní přehlídky odnesli norští ohňostrůjci. Ti zaujali světelnou show s emotivní scénografií, kterou pojmenovali „Bojuj za své sny.“ Norský tým North star fireworks si odnesl také cenu České televize za nejlepší scénografické řešení ohňostrojného představení a zvláštní cenu producenta za nejlepší design závazné části ohňostroje – na taneční skladbu The Charleston.

Cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudební doprovod ohňostrojného představení si odnesli ohňostrůjci z Portugalska. Při jejich vystoupení zazněl například Elvis Presley nebo filharmonický orchestr.

O diváckém vítězi přehlídky mohou lidé rozhodovat hlasováním pomocí anketních lístků nebo webu v termínu 15. – 20. června. Slavnostní vyhlášení této kategorie se pak bude konat v pátek 21. června. Svůj hlas mohou návštěvníci dát i nesoutěžním ohňostrojům, které mohli vidět nad Špilberkem i přehradou jako součást zahájení a ukončení přehlídky. Ti, kteří zatím žádný ohňostroj nestihli, mají poslední příležitost v sobotu 15. června, kdy promyšlená scénografie připomene výročí několika brněnských univerzit. Epilog bude k vidění tradičně nad hradem Špilberk.

Zdroj: MMB
Foto: Petr Ryp