//Novinky a trendy v zahradním nábytku na léto 2020

Novinky a trendy v zahradním nábytku na léto 2020

Vybíráte nový set zahradního nábytku? Inspirujte se aktuálními kolekcemi. Léto 2020 bude ve znamení pohodlí, světlých barev, přírodního vzhledu a odolných materiálů.

Propracovaný design
„Ty tam jsou časy humpoláckého plastu, který se při prvním poryvu větru poroučel k zemi. Poslední roky spolupracujeme se specialisty na design zahradního nábytku, například z Itálie. Navrhují jej s důrazem na jemné detaily. Je k nerozeznání od vybavení domácnosti,“ říká designérka Lucie z e-shopu FORLIVING.cz.

Rozdíl v designu mezi venkovním a vnitřním vybavením domu se postupně stírá. Návrháři exteriérového nábytku čelí nelehkému úkolu – spojit vysoké nároky na vzhled s maximální stabilitou, odolností vůči rozmarům počasí a snadnou údržbou. „Zákazníci jsou na venkovní nábytek čím dál náročnější. Chtějí udržet stejný styl a dojem jako z vybavení interiéru. Pro výrobce je to výzva. Zvládají ji ale rok od roku lépe,“ dodává Lucie.

Nové odstíny
Barvy plastového nábytku byly jedním z problémů dřívější doby. Všichni tak měli doma ten stejný zelený, bílý nebo černý stůl a židle. Důvodem byly technické limity, hlavně v ochraně před UV zářením. I tady se blýská na lepší časy. Aktuální sezóna zahradního nábytku hraje novými barvami. V kurzu je především béžová, krémová, světle hnědá a šedá. Při výběru barvy dbejte na to, aby posezení ladilo s okolím a vám šetřilo práci s údržbou.

Pohodlí jako nestárnoucí trend
V zahraničí dokonce na zahradách běžně uvidíte koženkové sedačky kryté velkým slunečníkem nebo pergolou. Tak daleko zatím nejsme. V nabídce však najdete čím dál pohodlnější lehátka, lavice, závěsná křesla i houpací sítě. „Výrobci zahradního nábytku z umělých materiálů hledají nové materiály s větší flexibilitou. Revoluci v tomto směru přinesl umělý ratan. Jeho vlákna se při dosednutí přizpůsobí tělu podobně jako přírodní výplet. Konstrukčně přitom jde o nové typy PVC, například nylon,“ říká designérka.

Bezúdržbová péče
Rychlá doba nepřeje zdlouhavé péči o nábytek. To ví i návrháři. Nejméně času a práce vyžaduje už zmiňovaný zahradní nábytek z umělého ratanu nebo jiného moderního plastu. Odolává slunečnímu záření, chladu i dešti. I přes letní nálady počasí si zachovává všechny pozitivní vlastnosti včetně syté barvy, aniž byste pro to museli cokoli dělat. Stačí čas od času osprchovat hadicí nebo setřít hadříkem s mýdlovou vodou. Téměř bezúdržbový je také moderní kovový zahradní nábytek. Seženete ho v různých barvách a provedeních.

Přírodní styl
Nedáte dopustit na vůni dřeva a počítáte s trochou času na údržbu? Výrobci vám práci usnadní. Povrch upravují tak, abyste s ním měli co nejméně práce. To platí nejen pro masivní dřevo, ale i přírodní ratan.

Nové materiály
K hitům roku 2020 patří lehký syntetický kov v kombinaci se dřevem či hliníkem. Kovový zahradní nábytek s moderní povrchovou úpravou odolává i velmi nepříznivému počasí. Téměř nezničitelný je také plastový nábytek z polypropylenu. Bravurně odolává mechanickému poškození a nevadí mu silný déšť ani přímé UV záření.

Už víte, který materiál a design vyberete? Přejeme vám příjemně strávené chvíle na zahradě s rodinou a přáteli.

Zdroj a foto: FORLIVING.cz