//Navštivte majestátní Tatranský ledový dóm a uneste se ledovým královstvím

Navštivte majestátní Tatranský ledový dóm a uneste se ledovým královstvím

Prožijte krásný zimní čas v Tatrách a odneste si nezapomenutelný zážitek z návštěvy Tatranského ledového dómu na Hrebienku. Letos je postaven na téma Bazilika Sv. Petra v Římě spolu s Berniniho kolonádou. Díky tomu patří mezi největší atrakce zimní sezóny ve Vysokých Tatrách.

Na jeho stavbě se podílelo 17 sochařů ze Slovenska, Česka, Polska, Walesu nebo USA a to pod vedením Adama Bakoša. Pracovali na něm celý měsíc od 22. října až do dne otevření 22. listopadu. Na stavbu bylo použito neuvěřitelných 1 880 ledových bloků, které vážily více než 225 tun. Dóm je tento rok opět o něco větší a velkolepější o průměr neuvěřitelných 25 metrů. Hlavní průčelí dosahuje šířky 9 metrů a výšky 7 metrů. Po stranách před průčelím jsou umístěné 2 velké sochy andělů s výškou 2,5 metru. Samotná hlavní kopule má rekordní výšku 11,5 metru o průměru 3 metry. Obdivovat můžete i skleněné vitráže, které má na svědomí sklář a designér Achilleas Sdoukos.

K dómu na Hrebienok vás pohodlně vyveze pozemní lanovka ze stanice Starý Smokovec. Lístky na lanovku si koupíte na pokladně ve Starém Smokovci.

Při návštěvě si budete připadat, jako v ledové pohádce a celou návštěvu umocní ještě živý hudební koncert, který tu probíhá po dobu zimní sezóny hned několikrát. Tento měsíc 24. února můžete poslechnout Chrámový sbor sv. Cecílie, který získal několik mezinárodních ocenění soutěži chrámových sborů. Na velikonoční neděli 24. dubna tu vystoupí Houslový orchestr Tereza a její děti.

Tatranský ledový dóm je tuto zimu přístupný veřejnosti od 23. listopadu. Aktuální otevírací doba je od 9:00 do 18:15 a multimediální představení je každý den v 15:45, 16:45 a 17:45. Po tuto dobu je dóm na 10 minut uzavřený.

 

Napsal/a: Tomáš

Zdroj: Vysoké Tatry

Foto: Marek Hájkovský