//Muž sprejoval velké nápisy na fasádu historické budovy nemocnice

Muž sprejoval velké nápisy na fasádu historické budovy nemocnice

Sprejera pronásledoval svědek až do autobusu, kde ho zadrželi strážníci. K chycení muže podezřelého z trestného činu včera velkou měrou přispěl osmatřicetiletý muž, který zavolal na linku 156 hned, jak si všiml v Lazaretní ulici muže sprejujícího na béžovou budovu nemocnice.

Strážníci podle informací volajícího podezřelému nadjeli, ten se totiž dal při spatření na útěk. Hlídka městské policie muže dostihla ve smyčce na Staré osadě, kde naskočil do autobusu. Tam se ho pokusil zastavit duchapřítomný svědek, který sprejera celou dobu pronásledoval a přitom strážníky naváděl. Útěk podezřelého ukončila strážnice, která ho vyzvala, aby z autobusu vystoupil.

Dvaatřicetiletý muž nezapíral a přiznal se k autorství tří červených nápisů o velikosti 1×1 metr, které nasprejoval nejen na nemocnici, ale také na zeď areálu bývalé zbrojovky. Sprej prý odhodil při útěku. Své chování se snažil omlouvat rozchodem s partnerkou a prý ho povzbudil i alkohol. Všechny informace a také zadrženého muže předali strážníci kvůli podezření ze spáchání trestného činu přivolaným republikovým policistům.

Zdroj a foto: MPB