//Muž brutálně zbil jiného kvůli jogurtům, vše zachytili na kamerách strážníci a útočníka dopadli

Muž brutálně zbil jiného kvůli jogurtům, vše zachytili na kamerách strážníci a útočníka dopadli

Souhra pracovníků tísňové linky, dohledového centra a strážníků v ulicích pomohla k dopadení tří mužů podezřelých z trestného činu.

Pracovník dohledového centra si v neděli na kamerách všiml dvou mužů probíhajících podchodem u hlavního nádraží. Evidentně nervózní muž s nákupem v náručí prchal před sedmatřicetiletým mužem. Ten ho pronásledoval přes rušnou silnici až na parkoviště u budovy městské policie v Křenové ulici. Další kamera zachytila, jak sedmatřicetiletý muž povalil prchajícího pětapadesátiletého muže na zem a začal do něj kopat. Rány směřoval i na hlavu a po posledním útoku zůstal muž bezvládně ležet na zemi. Útočník rychle posbíral popadaný nákup a utekl směrem k nákupnímu centru v ulici Dornych, kam už směřovala hlídka městské policie.

Další hlídka přispěchala ani ne minutu po útoku k zraněnému muži a okamžitě na místo přivolala záchranáře, kteří ho odvezli do nemocnice. Kamery městského dohledového centra následně zachytily, jak sedmatřicetiletý muž předal ukradené potraviny svým dvěma známým. Jejich řádění vzápětí ukončili strážníci, kteří všechny tři muže zadrželi a objevili u nich také batoh plný ukradených jogurtů. Následně je předali pro podezření z trestného činu přivolané hlídce státní policie.

Zdroj: MPB
Foto: Jana Vraspírová