//Milovníci exotické kuchyně, cestování a adrenalinových sportů budou mít svátek v Brně

Milovníci exotické kuchyně, cestování a adrenalinových sportů budou mít svátek v Brně

V sobotu 25. května proběhne na brněnském stadionu Za Lužánkami čtvrtý ročník Extrem food a travel festivalu. Festival nabídne netradiční cizokrajné pokrmy, prodej exotických surovin, ale také osvětové přednášky o cestování nebo možnost vyzkoušet si nevšední sporty.

„Tak jako v roce 2018 i letos nechceme nabízet něco, co lze běžně koupit v supermarketu. Návštěvnici se mohou těšit na netradiční jídla, hmyzí kuchyni a exotické pokrmy, které jsou sice běžné, ale spíše daleko od ČR,“ říká pořadatel Pavel Pichler. K ochutnání budou cvrčci, červi, nejsmradlavější ovoce na světě nebo žabí stehýnka. Zapít to celé může návštěvník zahraničními pivy, arabskou kávou nebo exotickými nápoji z Asie. „Jsme si vědomi, že hranice extrémního a exotického jídla je pro každého někde jinde. Proto kromě extrém zóny na návštěvníky čekají i běžnější pokrmy od restaurací, které budou připravovat pokrmy z thajské, arabské nebo čínské kuchyně,“ uklidňuje Pavel Pichler.

V letošním roce akce nově nabídne tzv. adrenalin zónu. Připravena je pro návštěvníky možnost vyzkoušet si chůzi po skle nebo ohni, házení sekerou, skákací boty, otužovací kádě nebo speciální beer yoga. Ta se cvičí s lahvovým pivem a bude na festivalu novinkou.

Velkou část areálu zaujme trickline a slackline show společnosti Adrex. I zde si návštěvnici budou moci vyzkoušet ,jak těžké je na slack line se udržet.

Kompletní program na http://www.extremfood.cz/.

Soutěž o volné vstupenky můžete zde: https://www.facebook.com/brno.today/photos/a.195223110979161/600262103808591/?type=3&theater&notif_t=page_post_reaction&notif_id=1558164628113085

Zdroj a foto: EFF