//Maraton hudby navštívilo 35 tisíc lidí. Na příští rok chystá město rozšíření

Maraton hudby navštívilo 35 tisíc lidí. Na příští rok chystá město rozšíření

Už počtvrté proletěl ulicemi Brna Maraton hudby. Přes tři stovky koncertů v nabitých čtyřech srpnových dnech navštívilo zhruba 35 tisíc lidí, což z festivalu dělá nejnavštěvovanější hudební akci v Brně. Za rok by ji proto město chtělo nejen zopakovat, ale taky obohatit o pop-alternativní scénu.

Jana Kirschner, Monika Bagárová, Pokáč, Endru, Progres 2, Igor Adašev, Jan P. Muchow. To je jen zlomek z více než 340 účinkujících na letošním Maratonu hudby. Rada města Brna se dnes seznámila s jeho závěrečnou zprávou a vzala na vědomí záměr rozšířit ho v příštím roce o pop-alternativní hudební projekt.

„Mělo by jít o autonomní dvoudenní festival, lákavý pro tuzemské i zahraniční festivalové nadšence. Cílem je vytvořit alternativu standardních spíše rockových festivalů. Aktuálně vedeme jednání o tom, kde by se festival mohl odehrát, jednou z variant je třeba stadion za Lužánkami,“ nastínil radní pro kulturu Marek Fišer.

Festival Maraton hudby je součástí projektu Brno – město hudby a stal se zásadní událostí Brna v rámci jeho členství v síti kreativních měst UNESCO v oboru hudba. Je určen široké veřejnosti a řada z jeho akcí je přístupná zdarma. Letošní festival zahajoval alegorický průvod performerů z Amanitas Fire Theatre, které na Jakubském náměstí vystřídali buskeři. Hudebníci vystupovali mimo jiné ve čtyřech pouličních pokojích – v ložnici na České, koupelně na Jakubském náměstí, kuchyni za OC Letmo a obýváku v Myší díře; vše to byla autorská díla výtvarnice Kateřiny Šedé. Proběhla i tradiční Pianoštafeta v Alfa pasáži pod patronátem Igora Ardaševa.

Město podpořilo konání letošního ročníku Maratonu hudby dotací ve výši 5 150 000 korun.

Zdroj: MMB
Foto: Zbyněk Meděryč