//Lymfatické procedury, když naše tělo „žije“

Lymfatické procedury, když naše tělo „žije“

Trendem posledních let se staly lymfatické procedury. Je však nutno si uvědomit, jakou funkci vůbec lymfatický systém v našem těle má a proč vlastně na lymfatické procedury chodíme. Více nám o této problematice řekla paní Ivana Loučná, která je ředitelkou Denních lázní Brno. Denní lázně Brno jsou brněnské lázeňské centrum ambulantního typu, které má v současném zdravotním systému řadu předností. Přichází s komplexně propracovanými programy. Prokazatelné výsledky představují významnou součást v péči o své zdraví.

Ne každý čtenář ví, co je lymfa. Můžete nám ji jednoduše představit a říci, k čemu slouží?
„V první řadě lymfa má obrovský zdravotní význam. Když dobře proudí a funguje, tělo se opravdu detoxikuje. Říkáme tomu, že žije. Když stagnuje, způsobuje zdravotní potíže nenápadně začínající. Příkladem únava, pocení, časté infekce, bolesti hlavy, otoky, nárůst váhy. Dále se také nesmí podceňovat ani její estetický význam. Odplavuje z problematických částí těla odpadní tuk a jiné toxiny a tím napomůže k vyhlazení pod kůží a zeštíhlení. To je potom základ výsledku a úspěchu. Lymfa totiž není wellness technika. Patří do rukou pouze odborníkům,“ uvedla ředitelka lázní Ivana Loučná.

V lázních nabízíte mnoho lázeňských programů. Jak poznám, jaký si mám vybrat?
„V našich lázních sestavujeme lymfatické programy individuálně na míru. Cílem komplexních lymfatických kúr, je detoxikovat tělo – zbavit ho škodlivých a odpadních látek, nastartovat správnou funkci lymfy, „rozbít“ tukovou tkáň, odstranit celulitidu a také, poskytnout klientovi dokonalou všestrannou péči, uvolnění a odpočinek,“ upřesnila ředitelka.

Oblíbenou procedurou je Komplexní lymfatická kúra, která tělo nastartuje, odvodní i zrelaxuje – trvá 2,5 hod a stojí 2 300 Kč. Tuto několikahodinovou kúru jsme sami absolvovali a můžeme doporučit. Skládá se hned z několika procedur. Je nejen tělu zdravotně prospěšná, jak se dočtete v článku výše, ale i velice příjemná a člověk se u ni i zrelaxuje. Před první kúrou je dobré absolvovat vstupní vyšetření, podle kterého se stanoví počet návštěv. Na základě aktuálního zdravotního stavu a konzultace se zdravotním personálem si naplánujete celou proceduru. Kompletní nabídku lymfatických procedur najdete na webových stránkách lázní – www.dennilaznebrno.cz.

Ředitelka Denních lázní Brno paní Ivana Loučná

Zdroj a foto: Denní lázně Brno
www.dennilaznebrno.cz
instagram:dennilaznebrno
FB: Denní lázně Brno – https://www.facebook.com/Denn%C3%AD-Lázně-Brno-494308510650213/