//Kvalita života v Brně je lepší než v Praze, Londýně, Bruselu nebo New Yorku

Kvalita života v Brně je lepší než v Praze, Londýně, Bruselu nebo New Yorku

Celosvětová online databáze Numbeo porovnává kvalitu života ve městech po celém světě. Životní podmínky hodnotí podle mnoha kritérií – kriminalita, zdravotní péče, spotřebitelské ceny aj. Databáze byla založena v roce 2009 a v současné době je největší svého druhu s více než 1,3 miliony dat.

Tento týden byly zveřejněny výsledky z minulého roku, kde se nejlépe umístilo hlavní město Austrálie Canberra. Na druhé příčce potom nizozemský Eidhoven a třetí skončil Raleigh, který leží v Severní Karolíně v USA. Nedaleká Vídeň se umístila na pěkném 16. místě.

Brno skončilo v první polovině tabulky na 89. místě. Praha skončila o osmi míst za námi na 97. místě. Ještě před několika lety se však obě česká města umístila kolem 50. místa. Hřát nás může to, že v tabulce za námi zůstala další známá města a to: Brusel (111. místo), Madrid (112. místo), Bratislava (117. místo), New York (140. místo), Krakow (144. místo), Milan (158. místo), Londýn (163. místo), Paříž (164. místo). Žebříček uzavírá hlavní město Venezuely Caracas na 226. místě.

Napsal/a: Tomáš
Zdroj: Numbeo
Foto: Marco Herrndorff – www.herrndorff.com