//Kašlající žena poslala do izolace dva strážníky, předtím poplivala cizího muže

Kašlající žena poslala do izolace dva strážníky, předtím poplivala cizího muže

Další dva brněnští strážníci skončili v pondělí večer v preventivní izolaci, tentokrát kvůli nezodpovědnému chování devětatřicetileté ženy.

Podle informací z linky 156 cizinka žebrala v ulicích a poplivala údajně muže, který jí odmítl dát cigaretu. Strážníkům se ve spolupráci s volajícím podařilo polsky hovořící opilou ženu v ulicích Brna najít. Vystupovala velmi hrubě, strážníky urážela a v jejich přítomnosti kašlala a kýchala. Požádali proto o příjezd zdravotníky a ti rozhodli o jejím převozu na infekční oddělení bohunické nemocnice.

Strážníci museli s veškerým vybavením i služebními vozidly podstoupit dekontaminaci, kterou na žádost operačního střediska provedli jihomoravští hasiči. S kvalifikací skutku městská policie vyčkávala na výsledky ženiných zdravotních testů, protože v případě nákazy by se mohlo jednat o trestný čin. V úterý odpoledne se naštěstí strážníci dozvěděli příznivý výsledek. Případ proto postoupí do správního řízení pro podezření z přestupku proti občanskému soužití, a jelikož žena neměla nasazenou roušku, bude se zodpovídat i z porušení ministerského nařízení.

Zdroj: MPB
Foto: Ivan Mahdík