//I darované roušky mohou mít svůj příběh aneb poděkování za Ríšu

I darované roušky mohou mít svůj příběh aneb poděkování za Ríšu

I darované roušky mohou mít svůj příběh aneb poděkování za Ríšu.

„Dobrý den, chci vám moc poděkovat, zachránili jste mi před týdnem syna Ríšu. Přinesla jsem vám jako projev vděku roušky, šila je moje maminka,“ říká paní Michaela, která přišla osobně na naši základnu v Brně – Bohunicích s krabicí pečlivě ušitých žlutých, růžových a bílých roušek. Dvouletý Ríša měl v noci horečku, která přešla v tzv. febrilní křeče.

Chlapeček byl v bezvědomí a naše operační středisko vyslalo na pomoc lékaře v setkávacím systému a záchranářskou posádku. Zdravotníci chlapečka ošetřili a převezli k další péči do nemocnice. Malý pacient už je v pořádku a to je pro nás ta nejlepší zpráva. A darované roušky jsou příjemným bonusem, moc za ně děkujeme. Zdravotníci ZZSJMK je budou používat ve svém volném čase a také pro jejich pacienty.

Poděkování si zaslouží i další dárci. Pan Petr Křivánek daroval několik set roušek znojemské základně, několik desítek jich vyrobila zase Jana Porsche, 50 kusů roušek předala vietnamská komunita a více než 100 roušek poslaly také švadlenky z brněnské Líšně. Od dárce z Vinohrad dostali záchranáři i respirátory. Dárců je však ještě mnohem víc, takže všem, kteří věnovali záchranářům ochranné pomůcky – a že jich bylo – ze srdce děkují. Váží si Vaší nezištné pomoci.

Zdroj a foto: ZZS JMK