//DRFG Arena využije nový videosystém, splní požadavky hokejové soutěže

DRFG Arena využije nový videosystém, splní požadavky hokejové soutěže

DRFG Arena bude vybavena novým videosystémem VideoRef. Nájemce HC Kometa Brno o něj požádal vlastníka haly, společnost STAREZ-SPORT. Nové video bude splňovat kritéria nejvyšší hokejové soutěže, které se HC Kometa účastní. Na realizaci projektu „VideoRef Hala RONDO“ doporučují radní zastupitelům schválit dotaci společnosti STAREZ-SPORT ve výši jeden milion korun.

„Systém VideoRef dokáže analyzovat obrazový záznam herních situací. Skládá se z několika součástí a výrazně zvýší kvalitu infrastruktury hokejového stadionu,“ uvedl radní města Brna Jaroslav Suchý.

Toto vybavení je povinné pro všechny extraligové kluby už od současné sezóny 2019/2020. DRFG Arena má pro aktuální ročník extraligy ledního hokeje schválenu výjimku, pro další ročník bude vybudování nového videosystému podmínkou účasti klubu v soutěži.

Systém zahrnuje 4 stropní stacionární brankové kamery, 2 zabrankové kamery, stacionární panoramatickou kameru, 2 příspěvkové kamery, kabelovou infrastrukturu a kamerovou lávku. Náklady na tuto investici, která bude realizována v roce 2020, činí 2,6 milionů korun bez DPH.

Zdroj: MMB
Foto: HC Kometa Brno