//Do Brna přijde zima už za měsíc v rámci Snow film festu

Do Brna přijde zima už za měsíc v rámci Snow film festu

Ač je sníh ještě daleko a řidiče trápí pouze nutné přezutí na zimní pneumatiky, stovky lidí se již těší na 6. a 7.listopadu, kdy se brněnské kino Scala stane na dva dny centrem pro všechny milovníky zimních sportů. Již osmým rokem se v Brně bude konat slavnostní promítání filmového festivalu Snow film fest. Tentokráte organizátoři přichystali i poutavé přednášky. Chybět nebudou prvovýstupy , snowkiting nebo extrémní zimní závody.

Pokud jste dobrodruzi a sportovci, cestujete do ciziny i po naší vlasti, hlídáte předpověď počasí a sněhové podmínky, abyste ve vhodnou chvíli stáli na svahu, na vrcholu a nebo u oblíbeného bufetu na křižovatce turistických cest, tak nejen pro vás je tu Snow film fest v Brně.

Snow Film Fest přináší prostřednictvím špičkových outdoorových filmů dobrodružství do všedních dní. Svým rozsahem je největší akcí svého druhu u nás. Celovečerní pásmo špičkových filmů o zimních sportech a dobrodružstvích během 6. a 7. listopadu představí top aktivity zimní sezóny na plátně kina Scala. V programu je 6 pečlivě vybraných filmů – finalisté ze zahraničních festivalů a novinky z domácí produkce. Na své si přijdou milovníci extrémních zážitků, čerstvého prašanu, arktické pustiny i sportovní fanoušci.

„Chceme z Brna udělat meku Snow film festu a věříme, že i přednášky o prvovýstupech v Pakistánu nebo extremních zimních závodech přitáhnou plno diváků „ říká organizátor Pavel Pichler z Travelbakers.

Letos se můžete těšit na film Queen Maud Land a hvězdně obsazenou expedici v čele s Alexem Hannoldem za zdoláváním skalních stěn daleko za polárním kruhem, na bezútěšné podmínky ostrova Onekotan uprostřed Ochotského moře. Kromě toho také na snímek Ice&Palms, cyklistický přejezd Alp, okořeněný o sjezdy těch nejzvučnějších alpských vrcholů, na blázna v neoprenu mezi krami ve filmu Surfer Dan, na dokument Můj svět, neboli zpověď extrémního sportovce Jana Vency Franckeho, a nebo na sbírání Střípků ze života horolezce Mirka Šmída.

Více informací najdete na:www.snowfilmfest.cz

Zdroj a foto: Snow film fest