//Děti ochrání na hřištích před sluncem nové zastínění

Děti ochrání na hřištích před sluncem nové zastínění

Rada města Brna dnes doporučila Zastupitelstvu města Brna schválit poskytnutí peněz na stavbu zastínění dětských hřišť. O prostředky žádají městské části Brno-Bystrc, Brno-jih, Brno-Medlánky, Brno-sever a Brno-střed.

„Zejména v letních měsících je naprosto nezbytné chránit děti na hřištích před přímým sluncem, proto přistupujeme k řešení zastínění hřišť, díky kterým mohou rodiny s dětmi trávit více volného času venku. Chystáme se podpořit úpravy v celkové částce 1,191 milionu Kč,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

MČ Brno-Bystrc
Brno-Bystrc žádá o poskytnutí finančních prostředků určených na zastínění 6 pískovišť v areálu MŠ Kamechy na ulici Říčanská 18. Výše nákladů se předpokládá 250 000 Kč.

MČ Brno-jih
Ve vnitrobloku sídliště Komárov, na ulici Sladkého a na Jižanském dvorku plánuje zastínění hřišť Brno-jih. Městská část žádá na projekt peníze ve výši 119 000 Kč.

MČ Brno-Medlánky
Dvě pískoviště budou zastíněna také v Brně-Medlánkách. Cena projektu činí 176 000 Kč.

MČ Brno-sever
Náklady na zastínění hřišť v ulicích Sládkova, Seifertova, Haškova, Buchtova, Brožíkova, v parku Stanislava Krátkého a v parku Schreberovy zahrádky se předpokládají ve výši 226 000 Kč.

MČ Brno-střed
Centrální městská část žádá o poskytnutí 420 000 Kč na zastínění dětských hřišť a sportovišť ve vnitrobloku Trýbova, ve vnitrobloku Pšeník–Sovinec, ve vnitrobloku Výstavní–Veletržní a ve vnitrobloku Hluboká.

Peníze na úpravy hřišť poskytne ze svého rozpočtu Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna.

Zdroj: MMB
Foto: BRNO today