//Chlapec měl 4 promile alkoholu a skončil v nemocnici

Chlapec měl 4 promile alkoholu a skončil v nemocnici

Na Silvestra jen tak nezapomene čtrnáctiletý chlapec z Blanenska. Spolu s dvěma stejně starými kamarády se rozhodl oslavit poslední den roku nejlépe holdováním alkoholu. V krvi mu kolovalo neuvěřitelných 3.9 promile alkoholu.

Chlapcům bylo jasné, že se jen tak k zakázanému zdroji nedostanou. Den před oslavou je napadlo požádat známého místního bezdomovce, který sám holduje alkoholu, o zakoupení dvou láhví v místní večerce. Oslovený muž chlapcům bez problému vyhověl a po chvíli jim za jejich ušetřené kapesné předával půllitrové láhve rumu a vodky. Tyto si kluci schovali a následující den v odpoledních hodinách začali s popíjením u jednoho z nich. Silvestr mohl skončit tragicky.

Jeden z chlapců, který se propil do němoty, byl následně záchranáři převezen do nemocnice. Vyšetřením bylo zjištěno, že krev nezletilého obsahovala 3.9 promile alkoholu. S ohledem na věk chlapce policisté případ prošetřují s podezřením za přečin podání alkoholu dítěti. Věcí se bude dále také zabývat orgán sociálně právní ochrany dětí.

Mladí lidé by si měli uvědomit, že opravdu pití alkoholu negativně ovlivňuje jejich zdraví.

Zdroj: PČR KŘP JMK