//Česko rozezní píseň Není nutno jako poděkování pro ty, kteří pomáhají ostatním

Česko rozezní píseň Není nutno jako poděkování pro ty, kteří pomáhají ostatním

Pojďme se na dálku spojit. Každý ze svého pokoje a se svým hudebním nástrojem. Udělejme v jeden moment něco tvořivého a vyšleme zpívané poděkovaní všem, kteří tam venku pracují v první linii proti pandemii – zdravotníkům, novinářům, hasičům a mnoha dalším lidem, kteří musejí být v terénu a riskují své zdraví. Ve středu 25.3. ve 12:30 celé Česko zazpívá známou píseň Není nutno.

Ve středu 25. 3. ve 12.30 buďte připraveni. Zdeněk Svěrák nás povzbudí svým slovem a spolu s Jaroslavem Uhlířem zazpívá píseň není nutno. Připojme se k nim. Na ČT1, na stanicích Českého rozhlasu, Evropě 2, Frekvenci 1, Blaník a dalších stanicích.

V Itálii si zpívali sousedé z balkónů, ve Španělsku policisté na ulicích, někde se tleská (už i u nás). Říká se, že co Čech, to muzikant. V domácnostech, obchodech, fungujících podnicích nebo na ulicích se ve středu na chvíli zastavme, vezměme do ruky hudební nástroj a zpívejme.

Místo symbolických tří minut ticha vyjádřeme zpěvem poděkování a podporu všem lidem v první linii boje s pandemií – lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, novinářům a dalším.

Otevřete okno. Sedněte k pianu, vytáhněte kytaru, trubku, housle nebo třeba pokličky z kuchyňské linky a po odpočítání začněte hrát píseň Není nutno. Pokud doma hudební nástroj nemáte, nevadí. Zpívejte spolu s rádiem nebo televizí, kde se přidáte ke Zdeněkovi Svěrákovi, Jaroslavu Uhlířovi a dalším.

Přidejte hashtag #neninutno #neninutnonezpivat a pak podle chuti další #zpivajicikaranténa #sestrickam #bratrickum #piananaulici #pisenprotitrudomyslnosti

Organizátorem jsou přátelé lidí, kteří denně čelí pandemii, a Piána na ulici z.s. Sledujte taky facebookovou událost a web – https://neninutno.cz.

Jakmile píseň zazní, zpívejte a hrajte celým srdcem!

Zdroj a foto: neninutno.cz