//Brno Space Days 2019: Dny jihomoravské kosmonautiky startují

Brno Space Days 2019: Dny jihomoravské kosmonautiky startují

Tentokráte se nebudeme ohlížet do minulosti, ale naopak hrdě hledět do budoucnosti. Vždyť naše město je rychle rostoucím centrem kosmických aktivit – nejen v České republice.

Je dobré si připomínat fakt, že náš moderní svět prostě nemůže existovat bez umělých družic. S jejich neviditelnou pomocnou rukou se potkáváme od rána do večera. A v noci? V noci hlídají náš pohodlný a bezpečný spánek. Elektronika nebo noviny, které čtete, auto, které řídíte, letadlo či vlak, kterými cestujete, jídlo, které jíte, a šaty, které oblékáte, jsou dostupné díky tomu, že jsme vyřešili, jak cestovat po oceánech bez vyznačených tras… nezmapovaných kontinentech… nekonečném vesmíru…

Proto vznikly Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, kombinace akcí pro veřejnost, nadšence, odborníky i businessmany. Těšit se můžete na hackatony, přednášky, happeningy, polootevřené i úplně otevřené dveře, stejně jako nejrůznější taškařice.

Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky navazují na Czech Space Year 2018 také 40. výročí letu prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka a první československé umělé družice Magion 1.

Na organizaci spolupracují tyto instituce a společnosti (v abecedním pořadí): Czechinvest, ESA BIC, Frentech Aerospace, Future Gate Sci-fi Film Festival, G.L.Electronic, Hvězdárna a planetárium Brno, Ministerstvo dopravy České republiky, Ministerstvo životního prostředí České republiky, S.A.B. Aerospace, statutární město Brno, SOSA – Slovak Organisation for Space Activities, úřad Jihomoravského kraje.

Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky navazují na Czech Space Year 2018 také 40. výročí letu prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka a první československé umělé družice Magion 1.

Na organizaci spolupracují tyto instituce a společnosti: Czechinvest, ESA BIC, Frentech Aerospace, Future Gate Sci-fi Film Festival, G.L.Electronic, Hvězdárna a planetárium Brno, Jihomoravské inovační centrum, L.K. Engineering, Ministerstvo dopravy České republiky, Ministerstvo životního prostředí České republiky, S.A.B. Aerospace, Sobriety, statutární město Brno, SOSA – Slovak Organisation for Space Activities, úřad Jihomoravského kraje.

Součástí projektu Jihomoravský kraj fandí vědě 2019.

PROGRAM

https://www.brnospacedays.cz/?fbclid=IwAR3O-35ofXx3fjA0Ti4nlvpKC3ouGTCV187wTlHwXw_6V7X09FOOQ26mA58#calendar-wrap

PŘEHLED AKCÍ

https://www.brnospacedays.cz/?fbclid=IwAR3O-35ofXx3fjA0Ti4nlvpKC3ouGTCV187wTlHwXw_6V7X09FOOQ26mA58#actions

Zdroj a foto: Brno Space Days 2019