//Brno je šesté nejlepší město na světě z pohledu studentů

Brno je šesté nejlepší město na světě z pohledu studentů

Ve světovém žebříčku QS Best Student Cities 2019 se Brno probojovalo na 6. příčku v kategorii Student View – z pohledu studentů.

To se podařilo díky 87 tisícům studentů, kteří měli v rámci výzkumu hodnotit mnoho různých faktorů, jako např. kulturní a společenský život, noční život, dopravní dostupnost, pracovní příležitosti, tolerance, přátelský přístup apod. Toto bezpochyby skvělé umístění je o to příjemnější, že Brno má ze všech hodnocených měst největší podíl studentů. Oproti loňskému roku si polepšilo o 3 místa a v TOP 10 společně s ním Českou republiku reprezentuje ještě Praha, která skončila za Brnem a to na pěkném 8. místě.

V průběhu akademického roku se v moravské metropoli pohybuje až 80 tisíc vysokoškoláků, web QS proto o Brnu píše, že patří mezi města, na kterých je skutečně znát výrazná studentská populace. O to je výhra v této kategorii cenější.

Město je podle žebříčku skvělým místem k potkávání nových lidí. Cituje přitom jedno ze studentských hodnocení, které chválí pestrost Brna: „Přijíždí sem studovat tolik různých lidí z tolika různých zemí. Rozhled, který získáte v tomto městě, je úžasný.“

V této kategorii se na prvním místě umístil německý Mnichov. Před Brnem se z pohledu studentů umístil ještě Montreál, Melbourne, Berlin a Amsterdam. Za námi se naopak umístily metropole Boston, Praha, Londýn nebo New York.

Napsal/a: Tomáš
Zdroj: QS BSC
Foto: Marco Herrndorff