//Brňany v sobotu čeká charitativní Běh se srdcem, startovné jde na autistické děti

Brňany v sobotu čeká charitativní Běh se srdcem, startovné jde na autistické děti

Už v sobotu 13. dubna se odehraje první charitativní Běh se srdcem, jehož startovné poputuje autistickým dětem a na podporu léčby muzikoterapií. Startuje se ve 14:30 hodin odpoledne na Kraví hoře. Organizátoři připravili dvě trasy, kratší čítá čtyři kilometry, delší sedm. Minimální hodnota startovného je 200 korun. Bez poplatku mohou běžet jen děti, pro které jsou připraveny speciální „krátké“ závody.

Charitativní běh s názvem Běžím se srdcem se odehraje už zítra. Výtěžek z registračního poplatku, takzvaného startovného, poputuje Nadačnímu fondu Kometa, konkrétně na pomoc autistickým dětem a na léčbu muzikoterapií. „Rozhodli jsme se podpořit autistické děti, které to potřebují. Jedná se o program v rámci Studentského měsíce, který vyvrcholí festivalem pod širým nebem, Majálesem. I proto chceme podpořit také léčbu muzikoterapií. Minimální poplatek za registraci je 200 korun,“ konstatuje Kamila Hausknechtová, která má v rámci Majálesu charitativní běh na starost. Pro dětské běžce jsou připraveny i menší závody, které jsou bez registrace.

Lidé si mohou vybrat ze dvou tras. První je dlouhá 7 kilometrů, druhá 4 kilometry. „Startujeme o půl třetí odpoledne na Kraví hoře, kam se vrátíme. Trasy vedou přes Wilsonův les. Zapojit se mohou bez registrace i děti, pro které jsou připraveny speciální krátké trasy,“ říká Hausknechtová. Tento den si mohou lidé užít i další doprovodné sportovní aktivity, které zajistí Městský parlament dětí a mládeže Brno. Atmosféru oživí také kapely a občerstvení. „Po setmění budeme promítat film, Brňané by si tedy neměli zapomenout deku a teplé oblečení,“ dodává Hausknechtová.

Studentský měsíc, v jehož rámci se odehraje i akce Běh se srdcem, vyvrcholí v sobotu 4. května jednodenním festivalem na brněnském výstavišti. Letos zahrají například kapely Kryštof, Rybičky 48, Ben Cristovao, Jelen nebo například Marek Ztracený.

Více o akci Běh se srdcem + registrace na https://brno.majales.cz/program/mesic-oslav/bezim-se-srdcem/.

Zdroj a foto: Majáles Brno